Ściany przesuwne w domu – czy to dobry pomysł?

Jak zmienić rozkład pomieszczeń w domu, gdy ten aktualny przestaje spełniać Twoje oczekiwania? Okazuje się, że nie musisz przeprowadzać kompleksowego, drogiego remontu – do Twojej dyspozycji są bowiem ściany przesuwne, których montaż nie jest trudny, a dzięki którym uzyskasz odpowiedni efekt, w stu procentach dostosowany do Twoich potrzeb.

Czym są ściany przesuwne?

Ściany przesuwne, nazywane również ścianami mobilnymi, pozwalają wydzielić przestrzeń – dzięki ich zastosowaniu możesz np. z jednego dużego pomieszczenia stworzyć dwa mniejsze. Oddzielają one konkretne powierzchnie w sposób niezwykle precyzyjny, ponieważ sięgają od jednej ściany do drugiej i można zamontować je w rozmaity sposób – w linii prostej, a nawet pod dowolnym kątem. Zwykle przesuwają się one po prowadnicach sufitowych, nie ingerując w podłogę – ich montaż nie jest skomplikowany i nie wymaga przeprowadzania gruntownego remontu.

Dzięki ścianom przesuwnym możesz więc skutecznie i w pełni bezpiecznie wydzielić przestrzeń, ponieważ na podłodze nie będzie jakichkolwiek progów, które mogłyby powodować ryzyko potknięcia i upadku. W ten sposób uzyskasz np. dwa osobne pokoje dla dzieci albo stworzysz oddzielną przestrzeń do spania, rozrywki, spożywania posiłków itd.

Szczególnie polecane są obecnie ściany przesuwne akustyczne, które nie tylko pozwolą Ci zmienić rozkład pomieszczeń, ale również zapewnią wszystkim domownikom odpowiedni komfort, skutecznie wyciszając dźwięki.

Dlaczego warto postawić na ściany przesuwne w domu?

  • Dowolność aranżacji przestrzeni. Ściany przesuwne mogą być tworzone na wymiar, co daje dowolność w zakresie aranżacji wnętrz. Pozwalają zaoszczędzić wiele miejsca, zmienić każdą przestrzeń i dostosować ją do własnych potrzeb – tak, jak tylko chcesz.
  • Łatwy montaż. Ściany mobilne nie wymagają dodatkowych robót murarskich – ich montaż jest więc szybki i niedrogi. Mogą też zostać dopasowane do każdego wnętrza i nie wymagają ościeżnic, co dodatkowo wpływa na łatwość montażu.
  • Komfort akustyczny i użytkowy. Odpowiednie ściany przesuwne akustyczne skutecznie tłumią dźwięki, zapewniając maksymalny komfort domownikom i dając im poczucie pełnej prywatności. Co więcej, po ich montażu nie ma progów, o które można się potknąć – są więc bezpieczne dla domowników.
  • Wysoka estetyka i trwałość. Nowoczesne rozwiązania tego typu tworzone są z odpowiednio wyselekcjonowanych, trwałych materiałów. Inwestując w ścianę przesuwną, masz więc pewność tego, że będzie ona odporna na różnego rodzaju uszkodzenia i sprawdzi się na przestrzeni wielu lat. A do tego będzie prezentować się niezwykle okazale, wpływając pozytywnie na wystrój danego wnętrza.

Zapraszamy do zakupu najlepszych ścian przesuwnych akustycznych!

Naszą specjalnością są ściany mobilne, które dostosowujemy do indywidualnych potrzeb każdego Klienta – zgłoś się do nas, przedstaw swoje potrzeby, a my zajmiemy się resztą. Komfort Twojego domu jest na wyciągnięcie ręki!