Optim Glass Light

Oferta Optim

poznaj nasze rozwiązania

Optim Acoustic

System szczególnie polecany dla klientów wymagających podwyższonego poziomu akustyczności ściany, który sięga do 54dB. Inną charakterystyczną cechą jest duża wytrzymałość mechaniczna ściany….

Zobacz więcej >

Optim Fire

System szczególnie polecany dla klientów wymagających podwyższonej odporności ogniowej EI15/30. Inną charakterystyczną cechą jest duża wytrzymałość mechaniczna ściany. System OPTIM FIRE znajduje….

Zobacz szczegóły >

Optim Glass – Light

System bardzo często znajduje uznanie u klientów szukających pełnego przeszklenia modułów jak i lekkości elementów ściany co przekłada się na łatwość obsługi systemu. OPTIM GLASS – LIGHT daje szerokie możliwości….

Zobacz szczegóły >

Zapoznaj sie z systemem

– OPTIM GLASS – LIGHT –

Krótka charakterystyka

System bardzo często znajduje uznanie u klientów szukających pełnego przeszklenia modułów jak i lekkości elementów ściany co przekłada się na łatwość obsługi systemu. OPTIM GLASS – LIGHT daje szerokie możliwości dopasowania do potrzeb klienta poprzez zastosowanie materiałów do wypełnienia w postaci szkła przeziernego czy też mlecznego bądź płyty drewnopodobnej czy też fornirowanej.

Budowa systemu

Ściana OPTIM GLASS – LIGHT składa się z elementów modułowych NE, elementu teleskopowego TE jak i elementów przyściennych IE i FE. Dodatkowo klient ma możliwość zamówienia drzwi w postaci elementu DE, który możemy zamieścić w dowolnej lokalizacji ściany zastępując element NE. Element drzwiowy DE tworzą drzwi jednoskrzydłowe. Cała ściana w żaden sposób nie ingeruje w podłoże (wykładzinę czy płytki), gdyż zawieszona jest na systemowym torze jednym, który z klei podwieszony jest do sufitu pomieszczenia.

Moduły (NE,TE,DE) skonstruowane są z ramy aluminiowej , które dzięki uszczelce magnetycznej umieszczonej w bocznym profilu lepiej przylegają do siebie a co za tym idzie zapewniają lepszy poziom izolacji akustycznej. Oferujemy także wykończenie profili aluminiowych na dowolny kolor z palety RAL. Ideą systemu jest wypełnienie elementów modułowych ściany szkłem przeziernym bądź mlecznym. Mamy także w ofercie wypełnienie płytą laminowaną, fornirowaną czy bardzo popularną na uczelniach tablicą sucho ścieralną. Dużym atutem systemu jest możliwość jego odświeżenia w postaci wymiany okładzin na inne np. inny kolor z białego na szary.

Sposób działania jak i obsługi systemu

Rozłożenie czy też złożenie ściany odbywa się poprzez użycie tzw. klucza rozpierającego. Aby złożyć ścianę (zaparkować ją) należy, przy użyciu klucza umieścić go w specjalnej zaślepce, która w przypadku elementu teleskopowego znajduje się na froncie elementu, a następnie ruchem obrotowym kręcić go w lewą stronę. W skutek tej czynności następuje rozszczelnienie elementu , który możemy dowolnie obracać w osi toru jezdnego, pod warunkiem że jest to parkowanie proste ściany. Czynność tę powtarzamy do każdego kolejnego elementu ściany (NE,DE), z taką różnicą że klucz umieszczamy w bocznym profilu wykończeniowym. Każdy element ściany (NE,TE,DE) porusza się dzięki specjalnym wózkom jezdnym umieszczonym w torze. Ostatnim etapem jest obrócenie elementów prostopadle do osi toru jezdnego i przesunięcie ich do ściany. Ze względu na grubość elementów modułowych, która wynosi zaledwie 5 cm nie ma możliwości obsługi półautomatycznej.

PARKOWANIE

Wyróżniamy 2 główne rodzaje parkowania ściany:

proste – ściana parkuje w osi toru jednego,

złożone – ściana parkuje na uboczu osi toru jezdnego.

Przeznaczenie

Najczęściej realizacje tego systemu odbywają się w restauracjach, kawiarniach, hotelach czy też bankach.

Dane techniczne / warianty systemu

 • Grubość ściany – 50 mm
 • Wymiary – L długość  bez ograniczeń, H- do 4 m
 • Poziom akustyczności – od 32 dB do 36 dB (zależy od sposobu wypełnienia)
 • Szerokość modułów – od 600 mm do 1 400 mm
 • Rodzaj okładzin wypełnienia modułów – szkło, tablica sucho ścieralna
  płyta laminowana w podstawowej klasie zapalności D – s2 d0
 • Sposób parkowania ściany –  proste i złożone
 • Drzwi – jednoskrzydłowe
 • Obsługa – manualna

Ściany Optim to wieloletnie doświadczenie, indywidualne podejście,

właściwy stosunek ceny do jakości oraz długa lista zadowolonych klientów

Wieloletnie doświadczenie

Indywidualnych projektów

Zadowolonych klientów

Masz pytania?

Napisz do nas!

  Masz pytania?

  Napisz do nas!