Optim Acoustic

Oferta Optim

poznaj nasze rozwiązania

Optim Acoustic

System szczególnie polecany dla klientów wymagających podwyższonego poziomu akustyczności ściany, który sięga do 54dB. Inną charakterystyczną cechą jest duża wytrzymałość mechaniczna ściany….

Zobacz więcej >

Optim Fire

System szczególnie polecany dla klientów wymagających podwyższonej odporności ogniowej EI15/30. Inną charakterystyczną cechą jest duża wytrzymałość mechaniczna ściany. System OPTIM FIRE znajduje….

Zobacz szczegóły >

Optim Glass – Light

System bardzo często znajduje uznanie u klientów szukających pełnego przeszklenia modułów jak i lekkości elementów ściany co przekłada się na łatwość obsługi systemu. OPTIM GLASS – LIGHT daje szerokie możliwości….

Zobacz szczegóły >

Ściany przesuwne akustyczne – nowoczesne rozwiązanie dla każdego

Ściany OPTIM to rozwiązania odznaczające się najlepszymi parametrami i najwyższą estetyką. Oferujemy wyroby dla najbardziej wymagających klientów, którzy potrzebują komfortu, a także chcą zaaranżować wnętrza pod kątem swoich indywidualnych potrzeb. Jednymi z najbardziej pożądanych przez naszych klientów rozwiązań są ściany przesuwne akustyczne, które sprawdzają się doskonale w różnego rodzaju budynkach i które charakteryzują najlepsze parametry.

Sprawdź, jakie zalety mają ściany przesuwne akustyczne i skontaktuj się z naszymi specjalistami – dostarczymy Ci rozwiązania, które w stu procentach spełnią Twoje oczekiwania!

– OPTIM ACOUSTIC –

Krótka charakterystyka

Ściany przesuwne akustyczne przeznaczone są do użytku w biurach, obiektach użyteczności publicznej i innych miejscach, gdzie niezbędne jest odpowiednie wyciszenie pomieszczeń i uzyskanie komfortu przebywających w nich osób.

System szczególnie polecany dla klientów wymagających podwyższonego poziomu akustyczności ściany, który sięga do 54dB. Inną charakterystyczną cechą jest duża wytrzymałość mechaniczna ściany. Produkt występuje także w klasie niezapalnej na wypadek wymogów odbiorowych na obiektach użyteczności publicznej czy w obiektach gromadzących większą liczbę osób. Najczęściej wybierany produkt na Polskim rynku.

ściany akustyczne

Budowa systemu

Ściana przesuwna akustyczna  OPTIM ACOUSTIC  składa się z elementów modułowych NE, elementu teleskopowego TE jak i elementów przyściennych IE i FE. Dodatkowo klient ma możliwość zamówienia drzwi w postaci elementu DE, który możemy zamieścić w dowolnej lokalizacji ściany zastępując  element NE. Mamy możliwość wybrania czy interesują nas drzwi jednoskrzydłowe czy dwuskrzydłowe. Cała ściana w żaden sposób nie ingeruje w podłoże (wykładzinę czy płytki), gdyż zawieszona jest na systemowym torze jezdnym, który z klei podwieszony jest do stropu pomieszczenia. Tor jezdny może być zabudowany sufitem podwieszanym.

akustyczne

Moduły (NE,TE,DE) wykończone są bocznymi profilami systemowymi pióro-wpust (standardowo w kolorze anody naturalnej), które dzięki uszczelce magnetycznej lepiej przylegają do siebie a co za tym idzie zapewniają lepszy poziom izolacji akustycznej. Dodatkowo warto nadmienić, że cała konstrukcja elementów modułowych (NE,TE, DE) wykonana jest z ramy stalowej, co zapewnia odpowiednią wytrzymałość podczas użytkowania. Oferujemy także wykończenie bocznych profili na dowolny kolor z palety RAL. Wypełnienie modułów jest dosyć bogate ze względu na zastosowaną technologie, która oferuje nam:  płyty laminowane, płyty fornirowane czy bardzo popularne na uczelniach tablice sucho ścieralne. Dużym atutem systemu jest możliwość jego odświeżenia w postaci wymiany okładzin na inne np. inny kolor z białego na szary.

Sposób działania jak i obsługi systemu

Rozłożenie czy też złożenie ściany odbywa się poprzez użycie tzw. klucza rozpierającego. Aby złożyć ścianę (zaparkować ją) należy, przy użyciu klucza umieścić go w specjalnej zaślepce, która w przypadku elementu teleskopowego znajduje się na froncie elementu, a następnie ruchem obrotowym kręcić go w lewą stronę. W skutek tej czynności  następuje rozszczelnienie elementu , który możemy dowolnie obracać w osi toru jezdnego, pod warunkiem że jest to parkowanie proste ściany. Czynność tę powtarzamy do każdego kolejnego elementu ściany (NE,DE), z taką różnicą że klucz umieszczamy w bocznym profilu wykończeniowym. Każdy element ściany (NE,TE,DE) porusza się dzięki specjalnym wózkom jezdnym umieszczonym w torze. Ostatnim etapem jest obrócenie elementów prostopadle do osi toru jezdnego i przesunięcie ich do ściany. Oferujemy swoim klientom także półautomatyczną  obsługę ściany. Polega to na elektrycznym rozszczelnieniu elementów modułowych (wysunięcie dolnych i górnych listew dociskowych), natomiast przesuwanie elementów wzdłuż toru jezdnego odbywa się ręcznie.

akustyczne ściany przesuwne
ściany akustyczne
ściany przesuwne akustyczne

PARKOWANIE

Wyróżniamy 2 główne rodzaje parkowania ściany:

proste – ściana parkuje w osi toru jednego,

ściany przesuwne akustyczne

złożone – ściana parkuje na uboczu osi toru jezdnego.

ściany przesuwne

Przeznaczenie

Najczęściej realizacje tego systemu odbywają się w hotelach, szkołach, uczelniach czy też salach konferencyjnych.

Dlaczego warto postawić na oferowane ściany przesuwne akustyczne?

 • Gwarantują podwyższony poziom akustyczności, zapewniając komfort użytkownikom – dlatego polecane są do obiektów biurowych oraz użyteczności publicznej.
 • Posiadają doskonałe parametry wytrzymałościowe, stanowiąc rozwiązanie funkcjonalne na przestrzeni wielu lat (dostępne są również w wersji odpornej na działanie ognia).
 • W żadnym stopniu nie ingerują w podłoże, ponieważ zawieszone są na systemowym torze jezdnym. Dodatkowo są proste oraz szybkie w montażu.
 • Moduły mogą zostać dowolnie wypełnione – płytami laminowanymi, fornirowanymi czy tablicami sucho ścieralnymi, a także odświeżone w postaci wymiany okładziny na inną.
 • Dostępne są w bardzo przystępnych cenach, co również wpływa na ich popularność wśród naszych klientów.

Zapraszamy do zainwestowania w oferowane rozwiązanie – ściany przesuwne akustyczne to nasza specjalność, a ze względu na najwyższą jakość wykonania oraz doskonałe parametry, są w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów. W naszej ofercie znajdziesz również rozwiązania, takie jak Optim Fire czy Optim Glass – Light – sprawdź ofertę i wybierz to, co spełni Twoje oczekiwania w stu procentach.

Oferujemy nie tylko wysokiej jakości systemy, ale również profesjonalną obsługę – nasi specjaliści zapewniają kompleksową obsługę i w pełni indywidualne podejście do każdego klienta. Jeżeli więc nie wiesz, czy dane rozwiązanie będzie dla Ciebie odpowiednie, masz pytania albo wątpliwości – zgłoś się do nas. Wyjaśnimy wszystkie kwestie i, w oparciu o Twoje indywidualne potrzeby, dopasujemy takie rozwiązanie, które w stu procentach spełni Twoje oczekiwania!

Dane techniczne / warianty systemu

 • Grubość ściany – 110 mm lub 130 mm (ukryte krawędzie)
 • Wymiary – L długość  bez ograniczeń, H- do 5 m
 • Poziom akustyczności – od 42 dB do 54 dB
 • Szerokość modułów – od 600 mm do 1 400 mm
 • Rodzaj okładzin wypełnienia modułów – płyta laminowana w podstawowej klasie zapalności D – s2 d0 bądź niezapalnej B – s2 d0, częściowe przeszklenie, tablica suchościeralna
 • Sposób parkowania ściany –  proste i złożone
 • Drzwi – jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe
 • Obsługa – manualna bądź półautomatyczna

Ściany Optim to wieloletnie doświadczenie, indywidualne podejście,

właściwy stosunek ceny do jakości oraz długa lista zadowolonych klientów

Wieloletnie doświadczenie

Indywidualnych projektów

Zadowolonych klientów

Masz pytania?

Napisz do nas!

  Masz pytania?

  Napisz do nas!