Optim Acoustic

Oferta Optim

poznaj nasze rozwiązania

Optim Acoustic

System szczególnie polecany dla klientów wymagających podwyższonego poziomu akustyczności ściany, który sięga do 54dB. Inną charakterystyczną cechą jest duża wytrzymałość mechaniczna ściany….

Zobacz więcej >

Optim Fire

System szczególnie polecany dla klientów wymagających podwyższonej odporności ogniowej EI15/30. Inną charakterystyczną cechą jest duża wytrzymałość mechaniczna ściany. System OPTIM FIRE znajduje….

Zobacz szczegóły >

Optim Glass – Light

System bardzo często znajduje uznanie u klientów szukających pełnego przeszklenia modułów jak i lekkości elementów ściany co przekłada się na łatwość obsługi systemu. OPTIM GLASS – LIGHT daje szerokie możliwości….

Zobacz szczegóły >

Ściany przesuwne akustyczne – nowoczesne sposoby podziału pomieszczeń

Akustyczne ściany przesuwne OPTIM to doskonałe systemy ścian działowych, które odznaczają się wysoką izolacyjnością akustyczną oraz nowoczesnym dizajnem. Oferujemy wyroby dla najbardziej wymagających klientów, którzy potrzebują ciszy i komfortu, i chcą w tym celu zaaranżować wnętrza przy użyciu systemów ścian działowych, które zagwarantują im optymalną izolacyjność akustyczną.

Przesuwne ściany dźwiękoszczelne umożliwiają podział pomieszczeń zarówno w budynkach prywatnych, jak i użyteczności publicznej, w hotelach, centrach konferencyjnych czy halach targowych. Dzięki takiej przesuwnej konstrukcji akustycznej, można elastycznie zaplanować przestrzeń, w której każda osoba będzie mogła w spokoju skupić się na swoich czynnościach.

Ściany akustyczne produkowane przez nas są jednym z najnowocześniejszych systemów mobilnych ścian działowych na rynku ścian akustycznych. Oferowane ściany przesuwne posiadają Krajową Deklarację Właściwości Użytkowych oraz niezbędne dopuszczenia.

Sprawdź, jakie zalety mają ściany przesuwne akustyczne i skontaktuj się z naszymi specjalistami – dostarczymy Ci rozwiązania, które w stu procentach spełnią Twoje oczekiwania!

– OPTIM ACOUSTIC –

Krótka charakterystyka akustycznych przesuwnych ścian działowych

Przesuwne ściany akustyczne przeznaczone są do użytku w biurach, obiektach użyteczności publicznej oraz w wielu innych miejscach. Akustyczne ściany przesuwne sprawdzą się przede wszystkim wszędzie tam, gdzie zależy nam na wysokim komforcie zgromadzonych osób, ponieważ posiadają izolacyjność akustyczną, która skutecznie wydziela odizolowaną dźwiękowo przestrzeń. Ściany działowe przesuwne są świetną alternatywą dla systemów stałych ścian akustycznych w budownictwie.

System przesuwnych ścian szczególnie polecamy klientom wymagającym systemu o podwyższonym poziomie izolacyjności akustycznej, sięgającej do 54dB. Inną charakterystyczną cechą naszych systemów ścian mobilnych jest duża wytrzymałość mechaniczna.

Stosowana przez nas technologia mobilnych ścian pozwala nam oferować Państwu ściany przesuwne jako przeciwpożarowe ściany mobilne, na wypadek takich wymogów podczas odbioru obiektów użyteczności publicznej czy obiektów, w których gromadzi się większa liczba osób.

ściany akustyczne

Budowa modułów mobilnych systemów ścian

Akustyczne ściany przesuwne firmy OPTIM ACOUSTIC składają się z elementów modułowych NE, elementu teleskopowego TE oraz elementów przyściennych IE i FE. Dodatkowo klient ma możliwość zamówienia drzwi w postaci elementu DE, który możemy zamieścić na dowolnym odcinku ściany przesuwnej, zastępując element NE. Klienci mają możliwość wyboru, czy są zainteresowani drzwiami jednoskrzydłowymi czy dwuskrzydłowymi.

Zainstalowanie ściany mobilnej w pomieszczeniu (zarówno niskich, jak i wysokich ścian przesuwnych) nie wymaga inwazyjnych metod w stosunku do podłoża. Montaż polega na zawieszeniu segmentów akustycznych ścian na torze ściany mobilnej, podwieszonym do stropu. 

akustyczne

Moduły (NE,TE,DE) wykończone są bocznymi profilami systemowymi pióro-wpust (standardowo w kolorze anody naturalnej), które dzięki uszczelce magnetycznej lepiej przylegają do siebie a co za tym idzie zapewniają lepszy poziom izolacji akustycznej. Dodatkowo warto nadmienić, że cała konstrukcja elementów modułowych (NE,TE, DE) wykonana jest z ramy stalowej, co zapewnia odpowiednią wytrzymałość podczas użytkowania. Oferujemy także wykończenie bocznych profili na dowolny kolor z palety RAL. Wypełnienie modułów jest dosyć bogate ze względu na zastosowaną technologie, która oferuje nam:  płyty laminowane, płyty fornirowane czy bardzo popularne na uczelniach tablice sucho ścieralne. Dużym atutem systemu jest możliwość jego odświeżenia w postaci wymiany okładzin na inne np. inny kolor z białego na szary.

Sposób działania i obsługi systemu działowych ścian przesuwnych

Ściany akustyczne posiadają możliwość składania i rozkładania za pomocą klucza rozpierającego (w wersji manualnej). Aby złożyć ścianę (inaczej: zaparkować ją), należy umieścić klucz w specjalnej zaślepce ściany składającej się, która w przypadku elementu teleskopowego znajduje się na froncie, a następnie poruszać nim ruchem obrotowym w lewą stronę. Następuje wówczas rozszczelnienie elementu, który możemy dowolnie obracać w osi toru jezdnego, pod warunkiem że jest to parkowanie proste ściany.

Czynność tę powtarzamy przy każdym kolejnym składaniu modułu ściany (NE, DE), ale klucz umieszczamy tym razem w bocznym profilu wykończeniowym. Wszystkie moduły ściany składają się (NE, TE, DE), dzięki specjalnym wózkom jezdnym umieszczonym w torze. Ostatnim etapem jest obrócenie elementów prostopadle do osi toru jezdnego i przesunięcie ich do ściany.

Ponadto ściany mobilne mają także możliwość półautomatycznego składania i rozkładania. Polega to na elektrycznym rozszczelnieniu elementów modułowych (wysunięcie dolnych i górnych listew dociskowych), natomiast przesuwanie elementów wzdłuż toru jezdnego odbywa się ręcznie.

akustyczne ściany przesuwne
ściany akustyczne
ściany przesuwne akustyczne

Kiedy warto poprawić izolacyjność akustyczną w biurze

W wielu miejscach pracy nadmierny hałas stanowi poważną barierę dla efektywnej i komfortowej pracy pracowników. Dotyczy to bardzo często przestrzeni biurowych, które niejednokrotnie są projektowane na zasadach biur open space, gdzie system ścian stałych jest ograniczony do minimum. Takie

rozwiązanie pozwala na maksymalne wykorzystanie danej powierzchni lokalu, jednak dłuższe przebywanie w hałasie negatywnie wpływa na zdrowie i utrudnia wykonywanie obowiązków, a kilkugodzinna praca w takich warunkach wyraźnie obniża produktywność.

Rozwiązaniem tego problemu i sposobem na poprawę warunków pracy jest zainstalowanie w pomieszczeniach ścian mobilnych o wysokiej dźwiękoszczelności. Akustyczne ściany przesuwne zapewniają skuteczne pochłanianie dźwięków, a przemyślany montaż ścian mobilnych umożliwia podział biura na mniejsze strefy, gdzie skutecznie można zapanować nad rozchodzącymi się w przestrzeni dźwiękami.

Dźwiękoszczelne przesuwne ściany są szczególnie polecane do tych pomieszczeń, gdzie hałas przekracza 55 dB.

Mobilne ściany akustyczne zwiększają produktywność pracowników biurowych

Dźwiękoszczelne ściany przesuwne doskonale zwiększają izolację akustyczną pomieszczenia, ale też niosą w sobie wiele innych korzyści: montaż ścian mobilnych zapewnia pracownikom większą prywatność i ogranicza wpływ bodźców rozpraszających na ich pracę. W mniejszej, wydzielonej, spokojnej przestrzeni łatwiej się skoncentrować na swoich obowiązkach. Mobilne przesuwne ściany doskonale spełnią swoją funkcję w dużym biurze open space, aby wydzielić mniejszą przestrzeń, pozostawiając zawsze możliwość zmiany aranżacji, poprzez składanie i rozkładanie modułów ściany przesuwnej.

Mobilna szklana ścianka działowa do biura

Jako producent ścian mobilnych poza produkcją pełnych, aluminiowych ścian przesuwnych, oferujemy klientom także systemy przesuwnych ścian szklanych, które świetnie sprawdzają się zwłaszcza w biurach, do oddzielenia sal konferencyjnych.

Nasza mobilna ściana szklana może być łączona w różne konfiguracje z innym systemem wysokich ścian, również w połączeniach kątowych. Zaletą szklanych ścian przesuwnych jest większy dostęp naturalnego światła do wydzielonej przez nie przestrzeni oraz lekki, elegancki wygląd całej konstrukcji.

 

PARKOWANIE

Wyróżniamy 2 główne rodzaje parkowania ściany:

proste – ściana parkuje w osi toru jednego,

ściany przesuwne akustyczne

złożone – ściana parkuje na uboczu osi toru jezdnego.

ściany przesuwne

Pełne ściany przesuwne do sal konferencyjnych i hoteli

W swojej ofercie również posiadamy ściany przesuwne pełne, które są niezwykle przydatne np. podczas organizacji wydarzeń firmowych czy okolicznościowych w salach weselnych, hotelach czy centrach konferencyjnych. Zajmujemy się produkcją pełnych akustycznych niskich i wysokich ścian mobilnych, umożliwiających wygodną aranżację i szybkie wyciszenie pożądanej przestrzeni. Montaż takiej ściany mobilnej wymaga wyłącznie zamocowania toru jezdnego na stropie pomieszczenia w miejscu systemów przesuwnych.

Zalety akustycznych ścian mobilnych

 • Montaż akustycznych ścian przesuwnych pozwala wyraźnie podwyższyć poziom izolacji akustycznej, zapewniając komfort użytkownikom danej przestrzeni – dlatego polecane są do obiektów biurowych oraz użyteczności publicznej;
 • Pełne ściany przesuwne posiadają doskonałe parametry wytrzymałościowe, stanowiąc funkcjonalne rozwiązanie na wiele lat (dostępne są również w wersji odpornej na działanie ognia);
 • System ścian przesuwnych nie wymaga inwazyjnego montażu w podłożu, ponieważ moduły ściany umieszczone są na systemowym torze jezdnym, mocowanym na stropie;
 • Moduły akustycznych ścian posiadają wiele opcji wypełnienia: mogą to być płyty aminowane, fornirowane czy tablice suchościeralne, a także tafla szkła (system szklanych ścian);
 • Przeprowadzając okresową łatwą konserwację ścian mobilnych, nie trzeba się martwić o naprawy przesuwnych ścian, ponieważ awarie zdarzają się naprawdę sporadycznie – naprawy bieżące ścian mobilnych wraz z montażem akustycznych ścian wykonują fachowcy, wystarczy zgłosić się do nas lub do naszego dystrybutora mobilnych ścian;
 • Wysokiej jakości ściany mobilne są stosunkowo tańszym i szybszym w montażu rozwiązaniem, niż zmiana aranżacji przestrzeni poprzez dobudowanie ścian stałych.

Zachęcamy do wyboru jednego z oferowanych rozwiązań – montaż mobilnych ścian to nasza specjalność, a ze względu na najwyższą jakość wykonania oraz doskonałe parametry akustyczne, mobilne ściany akustyczne spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. W naszej ofercie znajdziesz również rozwiązania, takie jak Optim Fire czy Optim Glass – Light: sprawdź ofertę i wybierz wersję ściany akustycznej, która spełni Twoje oczekiwania.

 

Dane techniczne / warianty systemu

 • Grubość ściany – 110 mm lub 130 mm (ukryte krawędzie)
 • Wymiary – L długość  bez ograniczeń, H- do 5 m
 • Poziom akustyczności – od 42 dB do 54 dB
 • Szerokość modułów – od 600 mm do 1 400 mm
 • Rodzaj okładzin wypełnienia modułów – płyta laminowana w podstawowej klasie zapalności D – s2 d0 bądź niezapalnej B – s2 d0, częściowe przeszklenie, tablica suchościeralna
 • Sposób parkowania ściany –  proste i złożone
 • Drzwi – jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe
 • Obsługa – manualna bądź półautomatyczna

Ściany Optim to wieloletnie doświadczenie, indywidualne podejście,

właściwy stosunek ceny do jakości oraz długa lista zadowolonych klientów

Wieloletnie doświadczenie

Indywidualnych projektów

Zadowolonych klientów

Masz pytania?

Napisz do nas!

  Masz pytania?

  Napisz do nas!